Zdravotní monitor Wello: Unikátní kryt pro iPhone snadno zhodnotí tělesné funkce

Na první pohled běžný plastový kryt, ve skutečnosti však zdravotnická pomůcka s mnoha vestavěnými senzory, které dokáží kromě tlaku nebo teploty změřit i EKG či okysličení krve.

Většina mobilních gadgetů na trhu slouží především k pobavení nás či okolního publika – některé z nich je pak hodno označit jako docela zbytečné. Čas od času se však objeví výrobce, jehož doplněk přináší skutečnou přidanou hodnotu pro naše zařízení a jedním takovým je i americká společnost Azoi, která již zanedlouho uvede na trh zdravotnického pomocníka s názvem Wello.

Wello je kompatibilní s telefony iPhone 4S/5/5S, komunikuje přes Bluetooth a je jen o chlup silnější než běžné plastové kryty. Po 30 sekundách měření dokáže vyhodnotit naši teplotukrevní tlak či rytmus, vykreslit graf EKG a v neposlední řadě také hladinu okysličení krve. Přiložíme-li pak přídavnou trubičku a foukneme do ní, dozvíme se dokonce, v jakém stavu jsou naše astmatické plíce.

Sportovce s již stávajícím příslušenstím jistě potěší i fakt, že lze Wello snadno propojit přes Wi-Fi s jinými fitness trackery, ze kterých budou data stahována a shromažďována na jednom místě, v jedné aplikaci. Ta samozřejmě nabídne rozsáhlejší záznamy o měřených hodnotách, které půjde zobrazit v týdenním, měsíčním i v dlouhodobém výpisu.

Veškerá elektronika je umístěna na výměnné kartě, ke které se dostaneme z vnitřní strany krytu. Tento snímatelný modul – nikoli tedy jen zalité součástky přímo v plastovém těle – je zde zvolen z toho důvodu, aby šel snadno použít i v jiných krytech různých telefonů. Výrobce už tedy předem počítá s tím, že bude Wello multiplatformní a chytnou se jej i ostatní tvůrci mobilního příslušenství, jimž bude tato základní karta dodána.

Vše teď závisí na Americkém Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), jehož schválení je očekáváno na konec léta. S co nejkratší prodlevou pak bude Wello uveden na trh ve více než 35 zemích světa a kdekomu by se mohl zalíbit jako šikovný dárek k Vánocům. Už v současné době si jej můžete předobjednat na oficiálních stránkách výrobce , připravte si ale 3 970 korun. Tato vysoká cenovka však odpovídá originálnímu mobilnímu gadgetu, který by mohl být jako jeden z mála skutečně i užitečný.

 

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …