Video chat s lékařem? Asistence od Allianz je nyní i online

Novinkou v asistenčních službách Allianz pojišťovny je od letošního roku video chat s lékařem. Přes svůj mobilní telefon nebo počítač mohou klienti na speciálním webu diskutovat s lékařem, kterého zároveň uvidí i na obrazovce.

Největší výhodou video chatu s lékařem je vizuální kontakt, který lidem dodá větší klid a jistotu. Díky tomu se spojení s lékařem ještě více přiblíží jeho osobní návštěvě. Nový video chat je k dispozici 24 hodin denně na webové adrese www.medickaasistence.cz.

„Vrcholící zimní sezóna s sebou přináší i časté úrazy na lyžích. Nejčastěji jde o úrazy horních a dolních končetin, které v řadě případů vyžadují okamžitý chirurgický zásah. K většině těchto případů navíc dochází v oblíbených zimních střediscích v Rakousku, Itálii, Francii či Švýcarsku,“ říká vedoucí cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková.

Pokud jde o úraz způsobený na sjezdovce, většinou na místě zasahuje horská služba, která pomocí skútru nebo vrtulníku zajistí převoz do zdravotnického zařízení. A cena takového zásahu se vyšplhá na 4 až 5 tisíc EUR. Náklady na okamžitou ortopedickou operaci se pohybují v rozmezí 5 – 12 tisíc EUR v závislosti na typu operace a zdravotnickém zařízení.

Ve většině případů nejsou klienti po operacích schopni využít plánovaného návratu, a tak jim převoz zpátky do ČR také zařídí asistenční služba Allianz. Průměrné náklady se liší v závislosti na vzdálenost, pohybují se však kolem jednoho tisíce EUR.

Zdroj TZ Allianz

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …