Tématem rozvoje ICT v Česku se zabývala tripartita

Na posledním zasedání tripartity se kromě surovinové a energetické politiky či připravovaného zákona o státní službě jednalo také o problematice informačních a komunikačních technologií.

Téma do diskuse vznesli zástupci Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR). S vládou se shodli na tom, že současná situace týkající ICT a jejich využívání ve veřejné správě je spíše chaotická a roztříštěná, což rozhodně nepřispívá ke zvyšování konkurenceschopnosti ČR.

Musí se jasně určit osoba a resort, který převezme veškerou odpovědnost za oblast ICT v této zemi, vypracuje se strategie opřená o rozpočet a ICT se zahrne do Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti,“ uvedl na jednání tripartity Ivan Vrzal, člen představenstva SP ČR a předseda Expertního týmu pro ICT.

Premiér Bohuslav Sobotka na zasedání uvedl, že koordinátorem se stane Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.. „Rádi bychom do diskuse o budoucnosti informačních technologií také více zapojili podnikatelskou sféru,“ doplnil předseda vlády.

Ve zmiňovaném expertním týmu pro ICT se aktivně podílí také česká ICT UNIE. Oblast zdravotnictví sice v týmu nemá přímo svého zástupce, i tak ale činnost tohoto týmu může mít pro oblast eHealth významné dopady. Proto pro Vás jeho činnost nadále sledujeme.

Záznam brífinku po jednání tripartity můžete zhlédnout zde.

 

 

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …