SHERLOG eVito představilo tréninkový deník nejen pro sportovce

SHERLOG eVito společně s vodní slalomářkou a kajakářkou Štěpánkou Hilgertovou představili na víkendovém mistrovství světa ve vodním slalomu v Troji eVito tréninkový deník. Jedná se o novou aplikaci ze systému aktivního zdraví eVito, která je určena jak pro profesionální sportovce, tak i pro jejich amatérské kolegy z řad široké veřejnosti. Na jejím vývoji se podíleli špičkoví sportovci – kromě Štěpánky Hilgertové i její manžel a trenér Luboš Hilgert, ale také badmintonista Petr Koukal.

eVito tréninkový deník je chytrý pomocník, který svým uživatelům umožňuje udržovat si přehled o odtrénovaných jednotkách a zároveň propojuje další oblasti, které mají vliv na trénink a výkonnost sportovců. K nim patří zdravotní stav, jídelníček, délka spánku, klidová tepová frekvence a mnoho dalších. Systém eVito slouží k zobrazení a především vyhodnocení naměřených a zadaných údajů. Díky tomu pomáhá profesionálním sportovcům dosahovat špičkových výkonů a amatérům radí, jak v jednotlivých oblastech správně postupovat, aby docílili zdravého a kvalitního způsobu života.

Rychlá komunikace s trenérem a odborníky

Výraznou přidanou hodnotou je možnost využití systému jako nástroje komunikace mezi uživatelem a příslušnými odborníky. Uživatel může svá data konzultovat s lékařem, nutričním terapeutem či trenérem. Ten v systému vidí údaje o všech svých svěřencích včetně jejich tréninkových deníků a dalších důležitých informací.

eVito tréninkový deník je navíc vyvinut tak, aby se přizpůsobil potřebám konkrétního typu sportu. Sportovci i trenéři si mohou systém nastavit dle vlastních potřeb tak, aby zobrazoval tréninkové jednotky klíčové pro daný sport.

Informace o svých aktivitách si sportovci zaznamenávají prostřednictvím mobilní aplikace eVito nebo za pomoci špičkových sporttesterů značky Garmin. Do systému velmi jednoduše zanesou sportovní aktivitu a pak již pouze zvolí požadovanou kategorii pro danou tréninkovou jednotku. Samozřejmostí je možnost exportu vybraných informací do různých datových formátů a také tisk přehledů tréninkového deníku za vybrané období.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …