Rozpad českého zdravotnictví?

Lékařská komora varuje před rozpadem českého zdravotnictví – aktuální téma, které je námětem mnoha diskusí. O skutečné situaci informuje web Česká televize. Níže uvádíme důležité výroky, které k tématu zazněly.

  • „ČLK upozorňuje, že v první polovině funkčního období vaší vlády hlavní úkoly vyplývající pro zdravotnictví z jejího programového prohlášení splněny nebyly.“ uvedl prezident komory Milan Kubek.
  • „Navzdory obětavé práci tisíců lékařů a zdravotních sester již české zdravotnictví není schopno svůj úkol plnit a česká medicína začíná ztrácet svoji dosud oceňovanou kvalitu a pověst.“ (Milan Kubek)
  • „Řada regionálních nemocnic je personálně zdevastovaná a zcela závislá na nejisté práci cizinců. Zavírají se klíčová oddělení, například okresní interny a pediatrie. V mnoha městech a obcích občané marně shánějí lékaře,“ upozornila komora premiéra.
  • „Nedostatek peněz, nedostatek lékařů i ostatních zdravotníků jsou spolu s porušováním platných zákonů a dalších právních norem příčinou krize českého zdravotnictví, která se projevuje poklesem dostupnosti, kvality a bezpečnosti zdravotních služeb pro naše občany,“ shrnul Kubek.
  • „Vnímám potřebu navýšení finančních prostředků do zdravotnictví. Myslím si, že to je důležitá podpora pro ministra zdravotnictví, který bude v příštích týdnech jednat o dalším zvýšení příspěvku státu za státní pojištěnce,“ řekl Sobotka.

Více informací včetně videozáznamů k tématu krize českého zdravotnictví najdete na webu Česká televize

inzerát ČLK 187x270mm_3_2.indd

Obrázek: zdroj ČLK

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …