Rok 2013 přinesl velký pokrok v české telemedicíně

Právě před rokem byl na český trh uveden komplexní telemedicínský systém eVito, který dohlíží na chronicky nemocné pacienty (vysoký krevní tlak, obezita, cukrovka) a slouží i jako prevence těchto civilizačních chorob. Telemedicína se stává běžnou součástí lidského života a na jejím rozvoji v České republice se významnou měrou podílí i tuzemská společnost SHERLOG eVito.

„Systém eVito v současné době využívá již zhruba 2 500 lidí. Jeho uživatelé za uplynulý rok zhubli dohromady o více než 645 kilogramů a nachodili přes 203 milionů kroků,“ uvedl Filip Linhart, ředitel společnosti SHERLOG eVito. K hlavním úspěchům české firmy v oblasti telemedicíny v roce 2013 nepochybně patří uvedení glukometrů, jež komunikují s mobilními zařízeními a hradí je pojišťovny, ale i představení tréninkového deníku určeného profesionálním i amatérským sportovcům.

První glukometry hrazené pojišťovnami

Na podzim roku 2013 společnost představila novou službu sledování hladiny cukru v krvi pomocí velmi přesných glukometrů hrazených zdravotními pojišťovnami. Jedná se o dosud jediný přístroj tohoto druhu v České republice, který umožňuje komunikaci s mobilními zařízeními pomocí Bluetooth. Glukometry navíc disponují mnoha užitečnými funkcemi, jako je například upozornění uživatele v případě, že na měření zapomene, nebo pokud zařízení zaznamená výkyv v jeho obvyklých hodnotách. V těchto případech dokážou přístroje upozornit i rodiče dětí nebo potomky seniorů.

Spolupráce s nemocnicemi a odborníky

Firma SHERLOG eVito navázala v průběhu roku 2013 spolupráci s řadou nemocnic a dalších odborných a specializovaných institucí. Za zmínku stojí například spolupráce s Nemocnicí Na Homolce, v rámci které probíhá již déle než šest měsíců klinická studie u dětí s nadváhou a také s cukrovkou druhého typu. Kromě toho navázala partnerství například s Institutem sportovního lékařství, který se zaměřuje na komplexní zdravotní služby sportovcům.

Tréninkový deník pro profesionály i amatéry

Zhruba v polovině roku uvedla společnost SHERLOG eVito tréninkový deník určený pro profesionální sportovce i jejich amatérské kolegy. Na jeho vývoji se podíleli špičkoví sportovci, mezi nimi například kajakářka Štěpánka Hilgertová či badmintonista Petr Koukal. Tréninkový deník eVito umožňuje uživatelům udržovat si přehled o odtrénovaných jednotkách a zároveň propojuje další oblasti, které mají na trénink a výkonnost sportovců vliv, tedy zdravotní stav, jídelníček, délku spánku, klidovou tepovou frekvenci a mnoho dalších.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …