Program MEDICUS reaguje na nejaktuálnější požadavky lékařů

Společnost CompuGroup Medical uvolnila nejnovější update svého informačního systému MEDICUS, specializovaného lékařského programu pro ambulance. Aktualizace nově lékařům umožňuje odesílat dávky elektronicky také největší české pojišťovně nebo vypisovat pacientům žádanky v přehledné grafické podobě. Aktualizace tak lékařům ušetří potřebný čas i finance.

Nová funkcionalita s názvem eDávky informačního systému MEDICUS lékařům v ambulancích výrazně usnadní komunikaci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP). Nyní totiž lékaři mohou pojišťovně odesílat dávky elektronickou formou, což jim výrazně zjednoduší nutnou agendu. Při elektronickém podání totiž dochází k online kontrole vyúčtování a lékaři tak získají okamžitou zpětnou vazbu, zda byly dávky správně připraveny. Urychlí se tak čas i proces získávání financí od pojišťoven.

„Nejnovější aktualizace v oblasti elektronického odesílání dávek reaguje přímo na požadavky lékařů. Ti nyní nebudou nuceni vyplňovat faktury ručně a složitě hledat potřebné soubory,“ sdělil Vladimír Přikryl, jednatel společnosti CompuGroup Medical, která je lídrem tuzemského trhu v oblasti informačních systémů pro zdravotnictví. „Díky inovaci mohou nyní lékaři všechny potřebné informace zaznamenávat přehledně a odesílat z pohodlí ordinace. Tím se celý proces vyplácení dávek výrazně zjednoduší a urychlí,“ dodal Přikryl.

V rámci plánované inovace informačního systému MEDICUS se společnost CompuGroup Medical zaměřila také na usnadnění a urychlení rutinní administrativy. Nová verze softwaru tak nyní umožňuje lékařům vypisovat žádanky pro pacienty v přehledné grafické podobě. Díky tomu si mohou ambulance jednoduše vytisknout vyplněné žádanky přímo z počítače a nemusí řešit problémy s nedostatkem místa na předtištěném formuláři.

„Chtěli jsme, aby inovace zobrazovala lékařům reálnou podobu žádanky už při jejím vyplňování. Zápis textu do žádanky budou tedy moci lékaři provádět přímo do grafického formuláře ve svém počítači. Velikost písma se bude automaticky přizpůsobovat podle množství textu,“ uvedl Jindřich Fiala, ředitel divize lékařského softwaru společnosti CompuGroup Medical, jejíž specializovaný systém MEDICUS patří mezi nejrozšířenější zdravotnický software v celé České republice. „Dílčím záměrem nové aktualizace bylo vyslyšet co nejvíce žádostí ze strany uživatelů. Proto jim systém nově umožňuje například automaticky doplňovat do systému ujeté kilometry v rámci pracovní cesty, a to díky údajům z maps.google.com,“ doplnil Fiala.

MEDICUS 3 – řešení společnosti CompuGroup Medical


Programy řady MEDICUS 3 patří mezi nejrozšířenější a designově nejmodernější zdravotnický software v naší republice. Díky své rozmanitosti a dostupnosti mnoha funkcí jsou vhodné pro široké spektrum odborností. Využijí jej jak samostatní lékaři, tak i velká zdravotnická zařízení s desítkami lékařů. Určen je zároveň pro lázně, stomatology, LDN, polikliniky či jiná malá zdravotnická zařízení.

Seznam zásadních úprav v rámci aktualizace MEDICUS:

  • eDávky
  • grafické žádanky
  • možnost přenášet aktualizaci programu spolu se zálohou
  • automatické zapisování ujetých km v rámci pracovní cesty

Screenshot informačního systému MEDICUS si můžete stáhnout zde.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …