Novinky z MWC 2013: emporiaCAREplus přináší nevídanou úroveň bezpečnosti. Pomůže také pečovatelům

Jedním z klíčových témat pro společnost emporia Telecom na veletrhu MWC 2013 v Barceloně byla vzdálená péče pro seniory. V inovační laboratoři zde emporia představila bezpečnostní řešení pro seniorské domácnosti. Důraz byl kladen na ta zařízení, s nimiž už jsou uživatelé seznámeni a běžně je používají, jako například telefon či televize. Právě to je jediný způsob, jak překonávat bariéry a zajistit, aby senioři moderní technologie skutečně využívali. Výrobky a služby od emporia Telecom by jim v tom měly co nejvíce pomoci.

„Pro naše zákazníky je důležité, abychom jim nabídli služby, které jim pomohou v jejich každodenním životě,“ uvádí generální ředitelka emporia Telecom Eveline Pupeter a dodává: „Emporia tyto požadavky splňuje pomocí nouzového tlačítka, služby emporia4CARE  a spoluprací s pečovatelskými organizacemi. Přes webovou službu emporia4CARE mohou část zodpovědnosti za bezpečí seniorů převzít i členové rodiny.“

mHealth jsou mobilní zdravotnické služby nabízející řešení nejen v oblasti poskytování zdravotní péče, ale i monitorování a předávání informací o zdravotním stavu pacientů prostřednictvím mobilních zařízení. mHealth pomáhá lidem, kteří chtějí být déle samostatní a žít v pohodlí svého domova. Velkým problémem je pro starší lidi zejména nedostatek motivace či vůle se o sebe postarat a věnovat se prevenci. A stejně tak i neznalost nových technologií. Oblastmi, v nichž služby mHealth mohou obzvlášť pomoci, jsou například monitoring nemocí jako cukrovka či vysoký krevní tlak nebo připomínky léků a návštěv lékařů.

Tyto služby se stávají důležitými zejména v souvislosti s demografickými změnami ve společnosti. Podle lékařských statistik lidé dnes nejen žijí déle, ale péče o starší osoby je čím dál složitější. Podle srovnání údajů z roku 1950 a odhadů pro rok 2050 seniorů ve společnosti stále přibývá. Přestože dříve připadalo na jednoho důchodce až 14 lidí v produktivním věku, očekává se změna tohoto poměru, a to až na 2:1, v zemích jako je Japonsko dokonce na 1:1. Na seniory tak vydělává čím dál méně mladých. Zdravotnictví na tyto změny musí reagovat.

Novým řešením pro zajištění bezpečnosti může být telefon emporiaCAREplus společně se službou emporia4CARE.

emporiaCAREplus

Bezpečnost je důležitou funkcí telefonu emporiaCAREplus. Jednoduchý a snadno použitelný telefon nabízí bezpečnostní funkce jako detektor pádu nebo bezpečnostní náramkové hodinky.

Telefon je uživatelsky velmi přívětivý. Klávesnice má velká tlačítka s dobře čitelnými znaky. Všechny důležité funkce – hlavní menu, budík či LED svítilna – mohou být ovládány postranními tlačítky. EmporiaCAREplus má nouzové tlačítko s funkcí volání na pět vybraných nouzových čísel. Díky inteligentnímu bezpečnostnímu systému bude vždy nouzový hovor přijat – telefon rozpozná, když spadne do odkazové schránky.

Senzor pádu v případě nutnosti sám zajistí nouzové volání. Díky akceleračním senzorům telefon pozná, zda jeho uživatel upadl na zem nebo pouze telefon upustil. Veškeré nouzové volání může být do pěti vteřin zastaveno.

Telefon emporiaCAREplus je možné připojit k dalším rádiovým zařízením, jakými jsou náramky, hodinky či přívěšky. Signál bezdrátově vyslaný z takového zařízení do telefonu může být rovněž použitý k vyvolání nouzového hovoru.

emporiaCAREplus není jen mobilní telefon – obsahuje i náramkové hodinky, které mají čtyři tlačítka pro nouzové volání. Bezpečnost uživatele je tak zajištěna i v případě, že telefon není po ruce. Nouzové volání je vyvoláno stiskem dvou ze čtyř tlačítek umístěných po straně ciferníku. Takový způsob volání o pomoc je nenahraditelný v situacích, jako jsou pády ze schodů či nehody v koupelně.

emporia4CARE

Služba emporia4CARE nabízí vzdálenou správu a lokalizaci telefonu emporiaCAREplus nejen pro svého uživatele, ale i jeho příbuzné. Webová aplikace umožňuje vkládání kontaktů do telefonního seznamu, správu nouzových čísel či lokalizaci telefonu. V potřebné situaci je zjištěna přesná poloha telefonu, která je okamžitě dostupná online v systému emporia4CARE. Ke službě se lze připojit i přes smartphone. Díky nutnosti potvrzení požadavku na lokalizaci uživatelem telefonu emporia je zajištěno i soukromí zákazníků.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …