Nové glukometry eVito komunikují s mobilními zařízeními a hradí je pojišťovny

Společnost SHERLOG eVito, která se zabývá poskytováním telemedicínských služeb, začala nabízet sledování hladiny cukru v krvi pomocí velmi přesných glukometrů hrazených zdravotními pojišťovnami. Jedná se o jediný přístroj tohoto druhu v České republice, který umožňuje komunikaci s mobilními zařízeními pomocí bluetooth.

Nové glukometry navíc disponují mnoha užitečnými funkcemi. K těm patří například upozornění uživatele v případě, že na měření zapomene nebo pokud zařízení zaznamená výkyv v jeho obvyklých hodnotách. V těchto případech dokážou přístroje upozornit i rodiče dětí nebo potomky seniorů.

„Díky novým glukometrům, které lze propojit se systémem eVito, mají lidé trpící cukrovkou neustálý přehled o naměřených hodnotách, které systém zaznamenává, interpretuje a z dlouhodobého hlediska i vyhodnocuje,“ uvedl uznávaný diabetolog prof. Martin Haluzík. Glukometry jsou se systémem eVito propojeny pomocí bluetooth.

Novinku pro diabetiky společnost představila na víkendové konferenci Technologie v diabetologii 2013 v Darové u Plzně. Tématu telemedicíny se na konferenci věnovali i diabetolog prof. MUDr. Martin Haluzík, CSc., a kardiolog prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc., který představil systém eVito jako nástroj léčby a prevence civilizačních chorob.

Špičkové švýcarské glukometry s názvem FORA Diamond Mini, které systém eVito využívá, jsou bezkódovací, mají velký podsvícený inverzní displej, jednoduché ovládání, velkou paměť, rychlé měření a používají nejnovější enzym GDH-FAD, zabraňující interferenci s léčivy. Glukometry byly testovány na univerzitě v německém Ulmu a v referenční laboratoři Ministerstva zdravotnictví České republiky. Doporučuje je Česká diabetologická komora.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …