Nová verze programu DENTIST+ reaguje na platnou legislativu a požadavky uživatelů

Společnost CompuGroup Medical uvolnila pravidelný update svého informačního systému DENTIST+, nejmodernějšího stomatologického programu v České republice. Inovace nabízí lékařům možnost hromadného podepisování elektronicky vedené zdravotní dokumentace či evidenci stížností pacientů podle platné legislativy.

Nová funkcionalita informačního systému DENTIST+ společnosti CompuGroup Medical zubním lékařům výrazně zjednoduší orientaci na kartě pacienta. Budou mít nyní přesný přehled o všech informacích, které byly na poslední návštěvě ošetřovaného zaznamenány. Aktualizace zároveň počítá s novou zákonnou povinností evidovat podané stížnosti pacientů. Díky upravené verzi systému může nyní lékař tyto připomínky archivovat přehledně a jednoduše, ve shodě s novou legislativou.

„Neustále shromažďujeme návrhy a postřehy uživatelů, vyhodnocujeme je a na jejich základě poté připravujeme aktualizace. Nejnovější verze systému tedy reaguje přímo na požadavky stomatologů,“ sdělil Vladimír Přikryl, jednatel společnosti CompuGroup Medical, která je největším poskytovatelem informačních systémů pro zdravotnictví v ČR. „Nová aktualizace například nyní umožňuje stomatologům posílat svým pacientům sms zprávy s upozorněním na termín kontroly,“ doplnil Přikryl.

Upravená verze informačního systému DENTIST+ rozšiřuje modul eParafa, který umožňuje vést dokumentaci pacientů pouze v elektronické podobě. Jedna z jeho nových funkcí nyní umožňuje lékaři hromadně podepisovat zdravotní dokumentaci a přehledně archivovat úspěšně uložené dokumenty. Stomatologům tak výrazně ušetří čas při vykonávání nutné agendy.

V rámci aktualizace rozšířila společnost CompuGroup Medical stávající formu seznamování uživatelů s novinkami a náhlými událostmi. „Pro zvýšení informovanosti uživatelů jsme vytvořili přímo v programu nový informační kanál. Lékaře bude zpravovat o nejnovějších změnách,“ uvedl Jan Hlaváček ze společnosti CompuGroup Medical, která poskytuje specializovaný software DENTIST+ pro více než 1000 stomatologů v České republice. „Naším cílem je informovat uživatele primárně o důležitých událostech, jakými jsou například výpadky portálů u zdravotních pojišťoven v době vyúčtování nebo omezená dostupnost hotline,“ dodal Hlaváček.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …