Nová generace systému CGM CLINICOM pomáhá zefektivnit provoz nemocnic

Nová generace CGM CLINICOM, jednoho z nejrozšířenějších nemocničních informačních systémů na českém i slovenském trhu, přináší uživatelsky příjemné prostředí i řadu doplňkových funkcí. Systém, který dodává CompuGroup Medical (CGM), podporuje vedení strukturované dokumentace i veškeré vnitřní procesy nemocnice. Umožňuje vkládat obrazové dokumenty včetně obrázků z radiologie a usnadňuje propojení s laboratoří a dalšími subjekty. Zajistí také bezpečné sdílení dat prostřednictvím systému MEDICAL NET.

„Stávajícím uživatelům nová generace umožňuje modernizovat nemocniční systém bez zbytečných investic, při plném zachování veškerých dat i kompletní pacientské databáze. Dosavadní procesy není potřeba měnit, čímž se minimalizují náklady na školení personálu,“ uvádí Petr Šuráň, ředitel divize nemocniční informační systémy společnosti CompuGroup Medical Česká republika.

CGM CLINICOM umožňuje přehledně řídit veškeré procesy v nemocnici. Přehledně zobrazí potřebné údaje, statistiky i podrobnější informace. Zcela pokrývá činnosti lékařů i sester, a to v lůžkových i ambulantních provozech. Základ systému je ověřen dlouholetým užíváním v nemocnicích různých velikostí i struktury. Denně jej používají tisíce lékařů v různých typech nemocnic po celé republice.

„Moderní uživatelské rozhraní výrazně zjednodušuje používání systému a usnadňuje orientaci v procesech i dokumentaci. To vše v moderním grafickém prostředí s odlehčenými barvami a zjednodušenými grafickými prvky,“ poukazuje na aktuální změny v systému Petr Šuráň.

CGM CLINICOM umožňuje vytvářet strukturované dokumenty s libovolně velkým množstvím kategorií, které si uživatelé mohou upravit na míru. Uživatelům dává možnost vystavovat eRecepty, editovat je, případně i zrušit již uložené recepty v centrálním úložišti SÚKL. V systému lze také sledovat náklady konkrétních případů pomocí klasifikace DRG.

Díky modulu eNeschopenka se mohou nemocnice s předstihem připravit také na vydávání elektronických neschopenek. Vytvoření zabezpečených dokumentů se zdravotními údaji pacienta usnadní modul eParafa.

„Struktura systému zajišťuje důsledné oddělení práce zdravotních specialistů od práce odborníků na výkaznictví. Zdravotníci mají možnost popisovat pouze skutečně provedené úkony, výkony do účtu pro plátce jsou následně kontrolovány dle platných metodik,“vysvětluje Petr Šuráň. „Databáze pacientů je pro všechny obory a specializace jednotná, což výrazně zjednodušuje sdílení zdravotních záznamů mezi specialisty v rámci nemocnice i mimo něj,“ uzavírá.

CGM CLINICOM lze kdykoliv rychle přizpůsobit aktuálním legislativním podmínkám zejména v oblasti vyúčtování. Spuštění nové generace systému předcházelo dlouhé období intenzivního vývoje, testování a pilotního nasazení přímo u zákazníků. Systém je kompatibilní s nejnovější verzí operačního systému Windows 8.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …