Náměstek Valenta informoval o Národní strategii zdraví 2020

Hlavní hygienik ČR a náměstek ministra zdravotnictví pro ochranu a podporu zdraví Vladimír Valenta včera na 167. Žofínském fóru vystoupil s prezentací Národní strategie zdraví 2020. Věnoval se i tématu elektronizace zdravotnictví.

Dne 26. června 2014 proběhlo ve Velkém sále paláce Žofín 167. Žofínské fórum na téma Národní strategie zdraví 2020 – Zdravotnictví a ekonomika versus pacienti. Jedním z řečníků byl i náměstek ministra Vladimír Valenta, který představil všem přítomným zmíněný dokument, ten je rámcovým souhrnem opatření pro rozvoj veřejného zdraví v ČR.

Zdraví 2020 rozpracovává vizi systému veřejného zdraví jako dynamické sítě zainteresovaných subjektů na všech úrovních společnosti. Podle slov náměstka Valenty je jedním z hlavních úkolů zajistit mezirezortní přesah tohoto materiálu.

Dobrý příklad, kde jsou mezirezortní přesah a spolupráce opravdu důležité, je i jedno z šestnácti hlavních témat určených dokumentem k rozvoj, a tím je elektronizace zdravotnictví. K elektronizaci byla ustanovena pracovní skupina, jejímž garantem je Ing. Fares Shima, ředitel Koordinačního střediska pro resortní zdravotnické informační systémy.

Výstupem práce této skupiny bude Akční plán pro elektronizaci zdravotnictví, který má být hotov do konce roku 2015. První pracovní verze plánu však můžeme podle náměstka Valenty očekávat už koncem září 2014.

Redakce eZDRAVU bude postup pracovní skupiny průběžně sledovat a přinášet Vám o něm aktuální informace.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …