Mobilní aplikace Dôvera od Cleverlance zabodovala v soutěži ITAPA 2013

Mobilní aplikace Dôvera se umístila na 2. místě v kategorii Nové služby v rámci prestižní soutěže Cena ITAPA 2013. Současně získala speciální cenu eFocus za nejlepší digitální zpracování. A neunikla ani pozornosti široké veřejnosti, která jí přidělila druhé místo v kategorii Cena publika 2013. Jako jediná získala aplikace Dôvera tři ocenění najednou. Ze slavnostního vyhlášení si všechny výše zmíněné ceny odnesli vždy zdravotní pojišťovna Dôvera jako provozovatel a společnost Cleverlance Slovakia jako dodavatel inovativního řešení Mobilní aplikace Dôvera.

„Jsem velmi rád, že si této převratné novinky všimla odborná komise soutěže ITAPA a že nás ocenila. Výborně si vedla aplikace Dôvera i v hodnocení veřejnosti. Velkou zásluhu na ocenění má především vedení pojišťovny Dôvera, které podpořilo původní myšlenku a s námi do realizace šlo. Současně je to i vyznamenání pro naše specialisty, kteří celé řešení s vysokým nasazením uvedli v život. Děkujeme,“ uvedl Milan Mitošinka, vedoucí jednotky Mobilních řešení v Cleverlance.

Naše aplikace pomáhá lidem v nouzi a jsem rád, že máme na její funkce od veřejnosti velmi pozitivní ohlasy. Velmi mě těší, že si jí všimli a ocenili i odborníci z oblasti IT na konferenci ITAPA,“ řekl Martin Kultan, generální ředitel zdravotní pojišťovny Dôvera.

Mobilní aplikace Aplikace Dôvera

Díky této mobilní aplikaci získá pojištěnec Dôvery například přístup ke své zdravotní kartě, k výkazu zdravotní péče, k evropskému průkazu pojištěnce, k údajům o své krevní skupině, či k seznamu odběrných míst pro darování krve. Aplikace uživateli také umožňuje naplánovat si preventivní prohlídky nebo očkování a prostřednictvím push notifikace mu tyto prohlídky připomene. Velmi užitečnou funkcí je takzvané SOS tlačítko. Při jeho aktivaci se zobrazí pojištěnci mapa, kde je nejbližší zdravotnické středisko a lékárna, číslo záchranné služby, případně telefon na blízkou osobu. Pokud funkci SOS aktivuje na mobilu pojištěnce záchranná zdravotnická služba, zjistí poté o pojištěnci nejdůležitější údaje (pravidelně užívané léky, krevní skupina), které jsou nezbytné pro záchranu života.

Aplikace je přístupná zadarmo, ale pouze pojištěnci zdravotní pojišťovny Dôvera mohou využívat všechny její funkce. Aplikaci si mohou nainstalovat uživatelé mobilních zařízení s platformou iOS. Ve vývoji je verze pro platformu Android.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …