Mio Care – nové tablety pro zdravotnictví

Mio, přední světový dodavatel přenosných navigačních zařízení, představuje ve svém portfoliu novou řadu produktů – mobilní zdravotnické tablety MioCARE. Nové tablety jsou primárně cíleny pro použití ve zdravotnických zařízeních, kde zvýší dostupnost informací o stavu pacienta, a verze se čtečkou čárových kódů umožní i evidovat pacienty, podané léky i používané lékařské nástroje.

„Rychlost a přesnost informací je při péči o zdraví pacientů zásadní, a právě na tuto misi jsme připravili nové tablety MioCARE,“ říká Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer Mio pro ČR a SR. „Výhodou mobilního zdravotnického tabletu je v maximální dostupnosti informací k pro řešení zdravotní stavu konkrétního pacient. Díky otevřenosti operačního systému jsou možnosti tabletu prakticky neomezené a jsou dány pouze množstvím digitalizovaných informací daného zdravotního zařízení. Tablety MioCARE si již získaly svou přízeň ve Velké Británii a v Asii a nyní jejich možnosti představujeme na českém i slovenském trhu,“ dodává T. Kudweis.

Model MioCARE A105 přichází s 5,88” displejem, 2D čtečkou čárových kódů, fotoaparátem a je možné jej ovládat jednou rukou. Jeho základ tvoří polykarbonátové tělo odolávající pádu z 1 metru, které je plně omyvatelné desinfekčními prostředky (odolnost IP54). Jeho baterie umožňuje až 6 hodinový provoz a z hlediska zajištění dlouhodobé provozuschopnosti je možné zajistit dodatečnou záruku. Je poháněný operačním systémem Android 4.0 běžícím na 1 GHz CPU Cortax A8 S5PV210. K dispozici je 8 GB pro aplikace a 512 MB systémové paměti.

Druhý model v řadě je MioCARE Z100, který je bez čtečky čárového kódu, ale nabízí 6“ kapacitní displej, tenké provedení a nižší hmotnost. Má opět polykarbonátové tělo odolné pádu ze 74 cm. Je vybaveno Přední i zadní kamerou, programovacími tlačítky a HD výstupem. Jeho procesor Samsung SSV210 na 1 GHz pohání systém Android 2.3., který má k dispozici 4 GB paměti pro data a 512 MB pro práci.

Tablety budou dodávány jako součást řešení pro zdravotnictví. Jsou jimi například dodavatelé nemocničních informačních systémů, kteří využívají mobilních zařízení a identifikačních náramků pro přístup k záznamům o pacientech. Další variantou jsou specifické aplikace, například dotazník spokojenosti pacientů, řízení výdeje léků přes jejich čárový kód, hlasový záznamník pro ukládání a přepis diagnózy, kontrola skladu léků a lékařského materiálu, nebo aplikace pro potvrzování dávkování a doobjednávání léků dlouhodobě nemocným pacientům.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …