mHealth aplikace Dôvera po ruke si díky Cleverlance už rozumí i s Androidem

Na podzim loňského roku představila největší soukromá zdravotní pojišťovna na Slovensku Dôvera stejnojmennou mobilní aplikaciDôvera pro platformu iOS, nyní je k dispozici na Google Play i verze pro Android. Obě aplikace vyvíjela společnost Cleverlance Enterprise Solutions.

Pojištěnec díky této mobilní aplikaci získá například přístup ke své zdravotní dokumentaci, k výkazu zdravotní péče a k běžnému i evropskému průkazu pojištěnce. Geolokalizace  uživateli aplikace zobrazí a ukáže cestu k nejbližší otevřené lékárně v kteroukoli denní i noční hodinu nebo vyhledá nejbližší lékařskou pohotovostní službu. Pokud je uživatel fanouškem projektu Mojakrvnaskupina, notifikace ho upozorní na potřebu darování krve právě jeho krevní skupiny a nasměruje ho k nejbližšímu odběrnému místu pro darování krve. Aplikace uživateli také umožní naplánovat si preventivní prohlídky nebo očkování a prostřednictvím push notifikace mu tyto prohlídky připomene. Velmi užitečnou funkcí je takzvané SOS tlačítko, které je možné použít v případě zdravotní nouze.

„Jsme rádi, že rodina pojištěnců, kteří mohou využít naši aplikaci, se rozrostla právě o početnou skupinu příznivců platformy Android. Mohou se tak i oni přesvědčit, zda rozhodnutí poroty i veřejnosti v prestižní soutěži Cena ITAPA 2013 bylo správné,“ říká Martin Kultan, generální ředitel zdravotní pojišťovny Dôvera.

„Aplikace Dôvera po ruke je postavená pro Android 4.0 s využitím nejnovějšího API rozhraní. Vznikl tak robustní základ pro další rozvoj,“ dodává Milan Mitošinka, vedoucí jednotky Mobilních řešení v Cleverlance.

Aplikace je přístupná zadarmo, ale pouze pojištěnci zdravotní pojišťovny Dôvera mohou využívat všechny její funkce. Nyní si aplikaci mohou nainstalovat uživatelé mobilních zařízení s platformou iOS a Android.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …