Kosmetika z konopí je v Česku legální, její obliba stále vzrůstá

Kosmetika z konopí nachází v Česku stále více spokojených uživatelů. Na trhu v posledních letech přibyla řada nových produktů, které využívají blahodárných účinků konopného oleje ve spojení s dalšími přísadami. Jsou snadno dostupné v kamenných obchodech i přes internet. Zájem o konopnou kosmetiku podle statistik společnosti Pharma Future meziročně vzrostl o 23 procent.

Výroba a prodej přípravků s obsahem oleje nebo jiných částí konopí je v Česku legální, pokud neobsahují THC, tedy psychoaktivní tetrahydrocannabinol. „Konopný olej samotný má však i bez THC velké množství prospěšných látek. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny a vitamíny,“ uvedl Pavel Sedláček, obchodní ředitel společnosti Pharma Future, která na trh dodává řadu kosmetických přípravků na konopné bázi. „Olej je také zdrojem důležitých minerálních látek – vápníku, sodíku, fosforu, hořčíku, draslíku i železa, manganu, zinku, křemíku či platiny,“ dodal Sedláček.

Některé zájemce o konopnou kosmetiku mohl zneklidnit nedávný policejní zátah na takzvané growshopy. Výrobců a prodejců kosmetiky se však tyto problémy netýkají, policie má dlouhodobě na mušce spíše produkci marihuany, tedy drogy z konopí. Na kosmetiku nedopadají ani regulace spojené s používáním a prodejem konopí jako léčiva. Nadále platí, že konopná kosmetika je legální a dostupná pro každého ve volném prodeji, tedy bez lékařského receptu.

Konopný olej se v kosmetice kombinuje s dalšími účinnými látkami, jako je například kafr, bambucké máslo a oleje z oliv, eukalyptu, skořice, hřebíčku, rozmarýnu či levandule. Výsledkem jsou chladivé i hřejivé masážní krémy, které je na našem trhu možné nalézt například pod názvem Konopné mazání. Z konopného oleje se však vyrábí také třeba šampon, sprchový gel, tělové mléko, krém na ruce nebo pomáda na rty.

Uživatelé konopných krémů oceňují jejich účinky na klouby a unavené svalstvo. „Masáž kůže napomáhá pocitu prokrvení v okolí namáhaných partií těla, a přispívá tak k pocitu úlevy od svalové únavy i ztuhlosti kloubů,“ vysvětlil Pavel Sedláček ze společnosti Pharma Future. Všeobecně známý je pozitivní vliv konopí na suchou, poškozenou i nemocnou pokožku. „Konopný olej chrání pokožku před vysoušením i předčasnou tvorbou vrásek,“ doplnil Sedláček.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …