Konference eHealth days věnovala dva dny elektronizaci zdravotnictví

Nakladatelství Sdělovací technika uspořádalo ve dnech 16. a 17. října již tradiční konferenci eHealth Days 2012. Záštitu nad touto konferencí převzal ministr zdravotnictví Leoš Heger, byla nedílnou součástí kongresu Medical Fair 2012.

Využití elektroniky a ICT v systému zdravotní péče patří totiž k jednomu z nejdiskutovanějších témat posledních dnů a měsíců. eHealth days zahájil Petr Nosek, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění, který také účastníky seznámil se strategií MZ ČR směřující k vytvoření hospodárného a funkčního systému eHealth v České republice. Na jeho úvodní slovo pak navázal Hubert Maxa z Všeobecné zdravotní pojišťovny. Věnoval se zejména rozvoji elektronické komunikace v rámci VZP.

Program se věnoval celé šíři témat, jako je využití cloudu ve zdravotnictví, zdraví 2.0, zdravotnictví a ehealth v kontextu EU nebo náklady a přínosy elektronického receptu. Zkušenosti s elektronickou preskripcí na Slovensku pak představil Martin Beneš.

Za pacienty na konferenci promluvil Luděk Čermák, který představil svou vizi tzv. kombinovaného eHealth. Svou činnost představilo i Národní telemedicínské centrum. Mluvilo se i o propojování ve zdravotnictví, webovém informačním systému pro telecare a telehealth či archivování zdravotnické dokumentace.

Konference poskytla ideální možnost pro setkání a výměnu názorů zástupců všech segmentů systému zdravotní péče, odborníků z oblasti IT a zástupců státní správy. Dala prostor pro výměnu zkušeností a navázání nových partnerství mezi zástupci zdravotnických zařízení a poskytovateli služeb pro oblast zdravotnické informatiky a telemedicíny.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …