Konference Cisco Connect počtrnácté – letos s důrazem na mobilní řešení, datová centra a podporu podnikání

Ve dnech 10. a 11. dubna se v Praze uskuteční Cisco Connect, již čtrnáctý ročník největší konference zaměřené na ICT v České republice, které se tradičně účastní na 1 000 manažerů a IT specialistů. Cisco Connect navazuje na předcházející ročníky konané pod názvem Cisco Expo.

Změněný název odráží těsnější propojení mezi ICT a úspěšným podnikáním. Hlavními tématy jsou letos mobilní technologie a datová centra, speciální program bude věnován také malým a středním firmám. Konference je svým zaměření určena pro IT manažery, síťové architekty, administrátory, specialisty na datová centra a servery a poskytovatele služeb, ale i fanoušky nejmodernějších informačních technologií.

„Letošní ročník konference bude díky svému programu zajímavý a přínosný také pro manažery. Více se totiž ve svém programu zaměří na téma podpory podnikání. Účastníkům ukáže, jak mohou díky informačním technologiím zlepšit fungování své firmy a jak technologie ovlivňují procesy a obchodní aktivity firem,“ řekl Ivo Němeček, technický ředitel Cisco ČR.

Cisco Connect účastníkům představuje v koncentrované podobě trendy v informačních technologiích a jejich přínosy formou přednášek, případových studií a praktických ukázek. První den čeká na účastníky dopolední Keynote s řadou zajímavých hostů. Odpoledne je pak určeno přednáškám přinášejícím nejnovější informace, trendy a vize z oboru IT. Dvě z těchto sedmi přednáškových sekcí jsou speciálně určeny pro manažery nebo odborníky obchodních, marketingových či finančních oddělení. Tradiční součástí prvního dne je společenský večer, který umožní všem zúčastněným podělit se o dojmy a dá příležitost k navázání nových kontaktů a sdílení zkušeností. Druhý den bude věnován techtoriálům – technickým přednáškám, které se boudou problematice věnovat do hloubky.

Po celou dobu trvání konference budou mít účastníci možnost vidět v provozu moderní technologie, jako jsou například Cisco ISE – prostředí pro koncept BYOD, bezdrátovou síť s pokročilými vlastnostmi a lokalizačními službami, Cisco One – řešení pro Software Defined Networking nebo ukázku konvergovaného přístupu na nových přepínačích Catalyst 3850 spolu se systémem pro správu sítí PRIME Infrastructure.

Jednou ze stěžejních oblastí konference je také bezpečnost. Zajímavou novinkou je v tomto ohledu účast české firmy Cognitive Security, která byla nedávno převzata společností Cisco. Firma vyvíjí software využívající umělou inteligenci pro ochranu firem a institucí před propracovanými kybernetickými útoky.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …