ICT UNIE na konferenci ISSS 2015

Podobně jako tomu bylo v rámci předchozích ročníků, i tentokrát byla ICT UNIE „vidět“ na konferenci ISSS, konané jako obvykle v Hradci Králové.

 

Prezident ICTU Svatoslav Novák nechyběl mezi řečníky při dopoledním slavnostním zahájení, které letos moderoval Martin Veselovský. V pondělí odpoledne se pak uskutečnily dvě významné akce, spolupořádané ICT UNIÍ.

První z nich bylo již tradiční diskusní setkání ICTU, zástupců vysokých škol a dalších osobností z akademické sféry, byznysu i politiky. Debata se tentokrát v souvislosti s probíhajícím Rokem technického vzdělávání, který organizuje Svaz průmyslu a dopravy ČR (ICT UNIE tento projekt jako člen SP ČR aktivně podporuje), týkala zejména otázky, jak zesílit důraz na technické vzdělávání v ČR, zatraktivnit jej pro mladé lidi apod. Setkání moderoval místopředseda představenstva ICTU Zdeněk Pilz.

Druhou z uvedených akcí byl diskusní blok „Optická infrastruktura z evropských fondů“, zaměřený na problematiku výstavby vysokorychlostních přístupových sítí nové generace v Česku. Se svými prezentacemi vystoupili náměstek předsedy Rady ČTÚ Marek Ebert, ředitelka odboru elektronických komunikací na MPO Zuzana Chudomelová, prezident ICTU Svatoslav Novák, Michal Frankl ze společnosti O2 a ředitelka odboru stavebního řádu na MMR Marcela Pavlová. Závěrečnou část tohoto bloku, moderovaného Jaroslavem Krupkou, tvořily dotazy účastníků, mj. zástupců samospráv, adresované přednášejícím a návazná diskuse.

V neděli 12. 4. 2015 se již tradičně v předvečer konání konference uskutečnil společenský večer ICT UNIE a partnerů. Partnery letos byli Fujitsu Technology Solutions s.r.o., ICZ a.s., VITA software s.r.o., Microsoft s.r.o. a Egovernment.

Úvodního slova se ujal prezident ICT UNIE Svatoslav Novák, dále pan Zdeněk Pilz, generální ředitel společnosti Fujitsu Technology Solutions s.r.o., za společnost ICZ a.s. její obchodní Ředitel Roman Zemánek a nakonec všechny hosty pozdravila Ivana Havlíková, jednatelka společnosti VITA software s.r.o.

Dále v programu večera následoval Křest knihy „Jak se (z)rodil eGON“, kterou představil Ivan Langer a rolí křtitelů se ujali Robert Lukášek, Zdeněk Zajíček a Svatoslav Novák. Po slavnostním křtu následovalo předání ocenění ICT UNIE za dlouhodobou aktivní činnost v rozvoji českého ICT průmyslu, které si odnesl Ondřej Felix. V závěru večera proběhlo vyhlášení výsledků golfového turnaje magazínu Egovernment, Celkovým vítězem turnaje se stal Pavel Nemrava, ocenění za nearest to pin si odnesl Jaroslav Martinec, longest drive měl Jan John.

Dále se v neděli odpoledne se ve Hvězdárně a planetáriu v Hradci Králové uskutečnila krátká talkshow o budoucnosti eGovernmentu. Úvodního slova se ujal Svatoslav Novák, prezident ICT UNIE, dále se ke slovu dostal Tomáš Holenda, nálezce meteoritu na poli Nové Vsi u Nového Města na Moravě a nakonec Tomáš Renčín, ředitel konference ISSS. Akci moderoval Jan Pokorný a průvodce vesmírem Jan Veselý všem účastníkům akce doporučil, aby budoucnost nejen eGovernmentu ve hvězdách rozhodně nehledali.

Zdroj: http://www.ictu.cz/

Štítky:

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …