Elektronizace komunikace s pojištovnami

Elektronizace otevírá možnost mimo jiné i efektivnější komunikaci se zdravotními pojišťovnami. Vybrali jsme pro Vás pojišťovny, které již využívají konkrétních nástrojů elektronizace. Přinášejí tak rychlejší, pohodlnější a flexibilnější možnost komunikace se svými pojištěnci.

 

Oborová zdravotní pojišťovna – OZP

ozp

 

Již od července loňského roku mají klienti OZP, kteří využívají služeb portálu VITAKARTA ONLINE, k dispozici také elektronický průkaz pojištěnce jako součást aplikace mVITAKARTA. Ten se tak stává alternativou běžné průkazky pojištěnce. Nový průkaz si klienti OZP mohou vyměnit za starý nebo jej mít ve svém mobilním zařízení. Tento průkaz zároveň slouží jako Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC).

Portál VITAKARTA ONLINE poskytuje služby první elektronické zdravotní pojišťovny v Česku. Pro mobilní zařízení slouží pak aplikace mVITAKARTA, která je dostupná pro platformy Android, iPhone a Windows Phone.

Více zde.

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna – RBP

rbp

Revírní bratrská pokladna nabízí svým pojištěncům a široké veřejnosti elektronickou zdravotní knížku – „Karta zdraví RBP“. Jedná se o bezpečného elektronického průvodce zdravím, který obsahuje souhrn důležitých údajů o zdravotním stavu z databáze zdravotní pojišťovny.

Funkce pro pojištěnce RBP:

   • Osobní zprávy pro pojištěnce (novinka)
   • Osobní účet pojištěnce
   • Léková knížka
   • Stomatologický účet
   • Regulační poplatky a doplatky
   • Preventivní prohlídky

Funkce pro všechny:

      • Vyhledávání smluvních lékařů
      • Léky – úhrady, doplatky
      • Ověření pojištěnce RBP

Více zde.

Všeobecná zdravotní pojišťovna – VZP

VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům možnost E-Komunikace. Do této oblasti spadají např. úkony jako přihláška pojištěnce k VZP, on-line objednání na pobočku, ePodatelna, B2B komunikace nebo Portál VZP.

Portál VZP je vhodný především pro komunikaci plátců pojištění a zástupců smluvních zdravotnických zařízení s VZP. Tento extranetový kanál tak usnadňuje a urychluje vzájemnou komunikaci. Slouží především pro bezpečnou výměnu digitálně podepsaných dat a poskytování informací z informačního systému VZP ČR.

Poskytuje služby pojištěncům, OSVČ, zaměstnavatelům, smluvním zdrav. zařízením, státním institucím, soudním exekutorům a dalším zdravotním pojišťovnám. Pro využívání Portálu VZP je nutné uzavření smlouvy o využívání zabezpečené elektronické komunikace a registrace potřebných certifikátů.

Více zde.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …