eHealth ve světě 1

Redakce eZDRAV.cz Vám bude nově prostřednictvím seriálu „eHealth ve světě“ poskytovat informace o stavu elektronického zdravotnictví v různých zemí. Zaměříme se jak na vyspělé státy, tak na státy rozvojové. Na emailovou adresu: info@storydev.cz nám můžete psát státy, které Vás nejvíce zajímají. Náměty budeme postupně zpracovávat a zveřejňovat na webu eZDRAV.cz.

V jednom z předchozích článků jsme vás informovali a průzkumu organizace WHO, který měl za úkol zhodnotit aktuální stav elektronizace zdravotnictví v jednotlivých zemích. Celý článek naleznete ZDE.

V roce 2013 vznikla, na základě průzkumu, příručka Atlas of eHealth Country Profiles, která se věnuje eHealth a inovacím v oblasti zdraví žen a dětí.

Průzkum byl proveden Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Mezinárodní telekomunikační unií (ITU) prostřednictvím Globální observatoře pro eHealth – Goe. Průzkum probíhal od června do října roku 2013 a týkal se 75 zemí světa, které mají na svědomí 98% veškerých úmrtí matek a dětí. Výsledky se podařilo získat z celkem 68 zemí, což je nejlepší výsledek šetření Goe vůbec.

Profily jednotlivých zemí popisují aktuální stav využívání informačních a komunikačních technologií a jejich vliv na dětské a ženské zdraví. I přes to, že se na výzkumu podíleli nejlepší národní odborníci, nebylo možné ověřit všechny odpovědi.

Dnes přinášíme stručný přehled o aktuálním stavu, strategii a politice eHealth ve Vietnamu (2013).

tabulka_1 tabulka_2 tabulka_3tabulka_4tabulka_5 tabulka_6

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …