eHealth v praxi

Nedávno jsme Vás v našem článku informovali o průběhu konference eHealth day 2015, na které zazněla zajímavá prezentace MUDr. Kateřiny Klímové, MBA o fungování elektronického zdravotnictví v praxi.

MUDr. Kateřina Klímová provozuje specializovanou ambulanci na gynekologii a porodnictví – Gynclin s.r.o. V současnosti má ve své péči kolem 5 600 klientek. Zaujala nás vize, kterou MUDr. Klímová ve své prezentaci uvedla: „Být vlajkovou lodí mezi zdravotnickými zařízeními v oblasti elektronizace procesů, služeb a inovativnosti”. Důraz na elektronizaci se promítá i při výběru partnerů ordinace.

Za hlavní výhodu je považována synergie nástrojů eHealth (viz obr. 1). Konkrétně služby eKontrol, eDávky, eDokumentace, Online objednávání, Pozvání k prevencím, číselník LP, Online výsledky, Analýza dat a další. Dobrou zprávou je nárůst zájmu o eRecept především u generace klientek ve věku 20-49 let. eRecept můžete prozatím vyzvednout zhruba ve 14 % českých lékáren.

Obr. 1 – formy elektronizace v odinaci Gynclin s.r.o.

13.3.

*eSERVICES – MUDr. Klímová zmínila hlavní 4 pilíře: Online objednávání, Online recepty, Online konzultace a Online výsledky. Služba je neustále k dispozici a veškerá komunikace probíhá před zašifrovaný kanál. Komunikace klienta a lékaře tak probíhá v oboustranně vyhovujícím čase.

Efektivní ordinace = Kvalita zdravotní péče = Spokojený klient

Podle paní doktorky Klímové zefektivnění procesů v ordinaci šetří čas pacientům i lékařům, kteří získaný čas mohou věnovat právě pacientům.

Ordinace Gynclin s.r.o. je příkladem fungování elektronického zdravotnictví v praxi, která přinesla nárůst klientek o 25%. Efektivní ordinace tak ordinaci přinesla kromě usnadnění a urychlení některých procesů i konkurenční výhodu.

Obr. 2 – MUDr. Kateřina Klímová, MBA (Zdroj: www.stech.cz)

13.3.-2

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …