E-aukce spojují Evropu

V průběhu tří dní byla Ostrava hlavním evropským městem elektronických aukcí. Na osmém ročníku eBF, největší konferenci v centrální Evropě, se sjely tři stovky lidí od nás i ze zahraničí. Ve třech konferenčních sálech ostravského hotelu Imperial se vystřídala více než dvacítka odborníků na e-aukce z ministerstev, samospráv, organizací i firem.

Novinky, zajímavosti, trendy, ale i sdílení problémů a předávání rad v oblasti elektronických aukcí. Takový byl osmý ročník konference eBF, která proběhla v Ostravě od sedmého do devátého listopadu. „Byla to úžasná akce plná nových informací, nových lidí, nových kontaktů. V největší míře jsme se účastnili menších sezení, workshopů, kde jsme rozebírali konkrétní problémy ve veřejném obstarávání. Člověk si minimálně poslechne zkušenosti jiných subjektů, organizací a vyhodnotí informace,“ uvedla ředitelka odboru hospodářské správy slovenského ministerstva financí Daša Paláková.

Mezi nejvýznamnější hosty osmého ročníku eBF patřil nákupní ředitel společnosti Google Bernd Huber, vedle kterého byl neméně zajímavým hostem i Holger Plein, senior manažer nákupních procesů a systémů v německém RWE. „Celou konferenci hodnotím velmi kladně, protože podobných akcí v Evropě rozhodně není moc,“ svěřil se Plein.

„Absolutní výjimečnost dali letošní konferenci zahraniční hosté. Jejich účast umožňuje lidem srovnání, v jaké relaci se světem jsou, do jaké míry jsme rezervací a do jaké míry jsme integrovaní do velkého světa. Zda ta území, která používají e-aukce v Česku, na Slovensku a v Polsku, jsou na tom hůř než vyspělejší části Evropy, nebo srovnatelně či lépe. Myslím si, že jsme na tom lépe,“ zhodnotil šéf společnosti NAR marketing, Miloslav Kaplan, který byl zároveň pořadatelem konference.

Velmi významnou součástí konference bylo i udílení cen FSA, tedy cen čestného nákupu. Ocenění byla hned čtyři, z toho jednu předával ostravský primátor Petr Kajnar, druhou zástupce primátora Bratislavy Milana Ftáčníka. První místo v nejvýznamnější kategorii Master získala Daša Paláková ze slovenského ministerstva financí. „Cena mě velmi potěšila. Vidím za ní obrovský kus práce mých lidí i mé. Ale také mě zavazuje minimálně k tomu, aby to člověk dělal minimálně stejně dobře jako doposud. Za každým naším tendrem je kus práce a za každým podpisem, který dáme pod kterýkoliv dokument, dáváme s čistým svědomím a vědomím, že je to v pořádku a že jde o čistý proces,“ sdílela Paláková radost z ocenění v kategorii Master, kterou získávají nejvýraznějších osobnosti v elektronizaci soutěží nákupních procesů a veřejných zakázek.

Skokanem roku se v kategorii Start, která je je určena pro nováčky roku 2012, stala firma CZ LOKO, a. s. „Z udělené ceny mám obrovskou radost. Je to ocenění celého nákupnímu týmu. Jsem ale přesvědčen, že jedině týmová práce přináší výsledky. Tato cena je povzbuzení do dalších nákupních aukcí. Je to potvrzení, že cesta elektronických aukcí je správná. Chci poděkovat porotě a zároveň ji ujistit, že CZ LOKO bude pracovat a že máme velkou motivaci uspět i v dalších ročnících,“ vyslovil přání zástupce firmy CZ LOKO, Petr Zemek.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …