Digitální konkurenceschnopnost

O pozici českého digitálního trhu promluvil na ČT 24 eurokomisař pro digitální trh Andrus Ansip.  Podle něj je klíčem ke zlepšení situace větší aktivita veřejné správy, která by nabídla občanům více služeb po internetu. Příkladem nám můžou být zdejší malé a středně velké podniky.

V žebříčku digitálního rozvoje obsadila Česká republika 17. místo ze všech členských států EU (28). Česko je pozadu především z hlediska služeb státní správy, dokonce je třetí nejhorší v celé EU ohledně služeb státní správy. Podle Ansipa by se situace zlepšila, kdyby státní správa nabídla více služeb českým občanům.

Za oblast s velkým potenciálem označil eurokomisař sektor zdravotnictví. Například Česká republika zaostává za evropským průměrem v počtu vydání elektronických lékařských předpisů (ČR pouze okolo 8%).

I navzdory pomalému rozvoji na celostátní úrovni si české podniky vedou velmi dobře. „Malé a středně velké podniky v Česku prodávají online velmi agresivně, a proto má třeba v této sféře Česko první místo,“ uvedl Ansip.

K lepší digitální konkurenceschopnosti by nám mělo pomoci i 14 miliard korun, které Brusel vyčlenil na šíření vysokorychlostního internetu a sítí. Ministři vnitra a průmyslu však kvůli dotaci vedou kompetenční spory. Je to jeden z důvodů proč Česko nestihlo letní termín na splnění všech požadavků.

Celý rozhovor s eurokomisařem pro digitální trh Andrusem Ansipem ZDE .

Zdroj: ceskatelevize.cz

 

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …