ČVUT chce otevřít nový obor se zaměřením na komunikaci a technologie ve zdravotnictví.

ČVUT se chystá přijímat do akademického roku 2016 – 2017 studenty do nového studijního oboru – Informační a komunikační technologie v lékařství.

S vývojem a stále častějším uplatňováním informačních a komunikačních technologií ve zdravotnictví roste potřeba nových odborníků, kteří by realizovali své nadání a vědomosti v tomto pro společnost tolik důležitém odvětví. Z těchto důvodů  vznikl v rámci Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT nový obor Informační a komunikační technologie v lékařství.

Svým studentům nabízí především rozmanitou praktickou výuku, čehož je dokladem možnost se zapojit do studentských i reálných projektů již v prvním semestru studia. Škola se tak snaží své studenty co nejlépe připravit na jejich budoucí profesní uplatnění. Studium se skládá z předmětů povinných, povinně-volitelných a volitelných. Povinně volitelné jsou rozděleny na dvě hlavní skupiny – softwarové systémy v ICT (Datové standardy v telemedicíně, Programování aplikací pro mobilní platformu,…)  a hardwarové systémy v ICT (Zpracování biologických signálů, Základy mikroprocesorové techniky,…), přičemž student je může během studia vhodně kombinovat.

Budoucí absolvent bude disponovat znalostmi z oblastí vývoje HW a SW komponent se zaměřením na využití v medicíně a biomedicínském inženýrství. Bude schopen vyvíjet SW v prostředí počítačových i mobilních platforem. Prací na projektech během studia se student dle osobních požadavků vyprofiluje v odborníka, který se uplatní na poli výzkumu, vývoje, v obchodě či servisu.

Do prvního kola přijímacího řízení se nepřihlásil dostatečný počet uchazečů, a tak fakulta zatím obor neotevírá, zvažuje však během června vypsat další termín s konáním přijímacích zkoušek v září.

Zdroje:
Oficiální web ICTM
Oficiální web ČVUT

 

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …