CompuGroup Medical nabídne e-learning pro zdravotní pracovníky, který je financován z ESF

Lékaři a zdravotnický personál v Jihomoravském kraji získají příští rok možnost vzdělávat se v oblasti eHealth (elektronického zdravotnictví) efektivní e-learningovou formou. Společnost CompuGroup Medical v období od 1. května 2014 do 30. června 2015 realizuje strategický projekt, který nabídne řadu e-kurzů zaměřených na specializované zdravotnické SW, postupy e-preskripce, telemedicíny, apod. Na tento projekt se společnosti CGM podařilo získat financování z programu ESF.

„Cílem celého projektu je rozšířit stávající vzdělávací nabídku pro zdravotnické pracovníky o e-learningovou formu studia. E-learning přináší účastníkům dalšího vzdělávání řadu výhod a dochází i k plnohodnotnému prohloubení jejich kvalifikace, k posílení jejich konkurenceschopnosti a k zefektivnění práce,“ říká Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical.

V rámci projektu společnost CGM nabídne 15 e-kurzů zaměřených jak na obecné zásady a principy eHealth jako jsou pravidla elektronického nakládání s daty či datové standardy ve zdravotnictví, tak i na konkrétní softwarová řešení elektronické preskripce, komunikace s pojišťovnami či sdílení a výměny dat ve zdravotnictví. Program byl zařazen mezi projekty integrovaného plánu rozvoje města Brna a díky jasnému záměru zvýšení kvality poskytovaných služeb vzbudil zájem.

„Realizací e-learningu chce společnost CGM uspokojit vzdělávací potřeby lékařů a sester i požadavky na příslušnou kvalifikaci od jejich zaměstnavatelů, tedy státních a soukromých nemocnic, ambulancí a dalších poskytovatelů zdravotní péče,“ dodává Přikryl.

Společnost CompuGroup Medical získala přidělený projekt na základě Žádosti o finanční podporu, který nese název „E-health – další vzdělávání zdravotnických pracovníků z Jihomoravského kraje“, a který je registrován pod číslem: CZ.1.07/3.2.04/06.0033. Tento projekt se uskutečňuje v rámci globálního grantu Podpora nabídky dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji a spolufinancuje jej Evropský sociální fond a rozpočet České republiky.

loga

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …