9 chytrých aplikací pro zdravý životní styl

Chytrý mobilní telefon je neodmyslitelnou součástí elektronizace. Může také sloužit jako užitečný nástroj pro pravidelný monitoring naší kondice či dokonce pro její zlepšování. Snažíte zhubnout, chodit pravidelně do posilovny nebo sledovat svůj kalorický příjem? I v těchto snahách Vám může být elektronizace pomocníkem.

Již v minulém článku jsme se zaměřili na online fitness služby, dnes se blíže podíváme na aplikace do telefonu – některé Vás budou motivovat, nutit překonávat Vaše limity, jiná Vám nabídnout podporu komunity, možnost monitoringu nebo třeba výuková videa. Redakce pro Vás připravila výběr devíti aplikacích, u kterých rozhodně nešlápnete vedle.

Kalorické tabulky

Výstřižek

Stáhněte si: Android, iOS

Cena: zdarma

Popis: Tato aplikace je asi nejlepší databází potravin dostupných v ČR. Aplikace podle Vámi zadaných údajů spočítá váš bazální metabolismus, dá Vám doporučení ohledně energetického příjmu, pitného režimu a umožní Vám v čase sledovat svou energetickou bilanci a vývoj tělesné hmotnosti. Aplikace umožňuje i skenovat čárové kódy výrobků.

LIVESTRONG Calorie Tracker

Výstřižek

Stáhněte siAndroidiOS, Windows Phone, Blackberry

Cena: zdarma

Popis: V této aplikaci si můžete zaznamenávat kalorický příjem a Vaši fyzickou aktivitu. Aplikace své funkce splňuje na výbornou a se dá používat i offline. Dalším bonusem je, že je dostupná na mnoha různých platformách.

Gym Tracer

Výstřižek

Stáhněte siAndroidiOS

Cena: Zkušební verze na 14 dní zdarma, pak měsíční členství od 99 Kč.

Popis: Tato česká aplikace je profesionální tréninkový systém – můžete si zde vést tréninkový deník a sledovat svoji výkonnost. K dispozici máte různé statistiky a funkce, které vám pomohou přizpůsobit trénink vaší aktuální kondici. V aplikaci je k dispozici také katalog cviků včetně jejich 3D animace.

Touchfit: GSP

Výstřižek

Stáhněte siiOS

Cena: Od 42 Kč za týdenní členství

Popis: Tato aplikace Vám umožní trénovat s Georgesem St-Pierrem, trenér posilovacích sestav a světovým šampionem ve smíšených bojových uměních. Na začátku absolvujete zkušební trénink, který zhodnotí Vaši kondici. Pak si můžete si vybrat trénink, který se dá absolvovat jak doma, tak ve fitku s minimem pomůcek.
GAIN Fitness Cross Trainer

Výstřižek

Stáhněte siiOS

Cena: zdarma, 63 Kč za každý další balíček cviků

Popis: Koučovací aplikace, ve které si sami nastavíte své oblíbené sestavy pro cvičení. Aplikace Vám pak během cvičení uděluje instrukce, které si můžete buď číst, nebo poslouchat a pomáhá vám pohlídat si počty opakování. V aplikaci jsou i zabudované stopky.

Endomondo Sports Tracker

Výstřižek

Stáhněte si: AndroidiOS, Windows Phone, Blackberry

Cena: zdarma nebo 125 Kč za PRO verzi

Popis: Tato aplikace je založená na vzájemné podpoře uživatelů, ti se navzájem motivují k dosahování fitness cílů. Pomocí GPS aplikace monitoruje, kolik toho uběhnete nebo ujedete na kole. Výsledky pak sdílíte a poměřujete se s přáteli. Aplikace je propojena s Facebookem, Gmailem, Yahoo! Mailem, atd.

Sports Tracker

Výstřižek

Stáhněte siAndroidiOSWindows Phone

Cena: zdarma (základní verze)

Popis: S touto aplikací zdarma získáte skvělého pomocníka pro sledování vašich aktivit – běhu, bruslení či jízdě na kole. Pomocí GPS mapuje Vaši trasu a hned ji analyzuje. Sledujte svou spotřebu kalorií, profil terénu, či svou průměrnou rychlost a výsledky sdílet třeba na Facebooku nebo Twitteru.

Fitbit

Výstřižek

Stáhněte siAndroidiOS

Cena: zdarma (základní verze)

Popis: Tato aplikace zaznamenává vaši fyzickou aktivitu, váhu, tepovou frekvenci, hladinu glukózy v krvi, monitoruje Váš spánek i krevní tlak. Pokud vlastníte i Fitbit náramek, můžete ho synchronizovat s aplikací a data budou zadávána do vašeho profilu automaticky.

Fitocracy 

Výstřižek

Stáhněte siAndroidiOS

Cena: zdarma

Popis: Tato aplikace využívá herní prvky k motivaci, větší soutěživosti a zlepšení Vašeho výkonu. Sociální interakce a podpora komunity je jednou z jejích největších poziv. Užitečné informace zde najdou všichni sportovní nadšenci bez ohledu na sport, který provozují.

Mohlo by vás zajímat. . .

Software pro lékaře jako cloudové řešení?
V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli …
Ministr zdravotnictví o eHealth
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se chce soustředit na proveditelné změny a mezi nimi je i odstartování elektronizace zdravotnictví. Dle slov …
Nová ehealth infrastruktura již umožnila prvním pacientům využít eRecepty za hranicemi jejich státu
Nová iniciativa EU chce umožnit využívání eReceptů za hranicemi jednotlivých států evropské unie. Finští pacienti nově mohou získat léky na …